Ziraat Emeklilik Telefon Numarası

Emeklilik, gelecek için planlanması gereken çok önemli bir dönemdir. Çalışma hayatınız boyunca gelirinizden belli miktarı tasarruf ederek, birikim yapılarak emeklilik hesabında değerlendirilebilmektedir. Çalışma hayatı boyunca bireysel emekliliğe yapılan her birikim, çalışma hayatı bittikten sonra rahat bir yaşam sürmemize yardımcı olur. Ziraat Emeklilik bu süreçte müşterilere yardımcı olmakla beraber en uygun şekilde faydalanmalarına yardımcı olmaya çalışmaktadır. Her ay ya da üç aylık dönemlerde belirli tutardaki parayı emeklilik hesabına aktarıyorsunuz. Belirlediğiniz zaman dilimlerinde düzenli ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme güçlüğü çekilen dönemlerde hesap dondurulabilmektedir. Daha sonra istenilen dönemde hesabı aktifleştirebilirsiniz. 10 yıl sistemde kalma şartı vardır. 10 yıldan önce paranızı çekmek isterseniz işlenen faizi alamazsınız sadece birikmiş para çekmiş olursunuz. 10 yılın sonunda %25 devlet katkısıyla biriken paranız ile emeklilik maaşınızı oluşturabilirsiniz. Ziraat Emeklilik ödeme tutarını müşteri belirlemektedir. Tutar ne kadar artarsa ek gelen devlet katkı oranı o kadar artar. En az 170 TL aylık ödemesi bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak arttırılabilmektedir. Ziraat Emeklilik sistemi ücretsizdir. Sadece giriş aidatı olarak ödenen belirli bir miktar vardır. Tüm bilgileri Ziraat Emeklilik müşteri hizmetleri numarası eksiksiz şekilde vermektedir.

Ziraat Emeklilik müşteri hizmetleri numarasını arayarak her türlü sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri hafta içi 09:00 ve 19:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Hafta sonu çağrı merkezi hizmet vermemektedir. Her türlü soru, öneri, başvuru, şikayet ve istekleriniz için Ziraat Emeklilik Müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası şubelerine giderek de emeklilik hesapları hakkında bilgi edinebilirsiniz. İlgi odaklı çalışan Ziraat Emeklilik çalışanları, müşterilerin kafasında soru işaretleri kalmamasına özen gösterir.

Ziraat Emeklilik Çağrı Merkezi İletişim Numarası

0850 222 97 00

Arama Terimleri; Ziraat Emeklilik canlı destek, Ziraat Emeklilik çağrı merkezi numarası, Ziraat Emeklilik müşteri temsilcisi, Ziraat Emeklilik müşteri hizmetleri, Ziraat Emeklilik telefon numarası, Ziraat Emeklilik çağrı merkezi numarası

Yorum yapın