YSK Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

YSK yani Yüksek Seçim Kurulu 16 Şubat 1950 tarihinde kurulmuştur. Yargıtay ve Danıştay’ın kendi içlerinden seçtiği üyelerden oluşurlar. Türkiye’de yapılan seçimlerin yönetimini, denetimini yürütüp seçimlerin yargısal olarak denetimini sağlamalarıyla bilinirler. Yüksek Seçim Kurulu, üst yargı organıdır. YSK, milletvekilliği, il genel meclisi üyeliği, cumhurbaşkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık, ihtiyar heyeti üyeliği, yeni anayasa değişikliklerinde halk oylaması gibi seçimlerin yönetim ve denetimini üstlenir. Seçim sonuçlarına yapılacak itirazların tek ve en büyük muhattabı Yüksek Seçim Kurulu’dur. Yüksek Seçim Kurulu’nun görev ve yetkileri saymakla bitmez. Özellikle oylama zamanlarında çok iş düşmektedir. Halk Yüksek Seçim Kurulu’nun duyurularını yakından takip eder. Bilgi isteyen tüm vatandaşları bilgilendirmekle yükümlüdür. Her vatandaşın sorusunu cevaplandırır ve sorulan soruları düzgün biçimde cevaplandırmakla yükümlüdür.

YSK İletişim Kanalları

Yüksek Seçim Kurulu tüm vatandaşların sorularını yanıtlamak ve ihtiyaçları ile ilgilenmek için birçok iletişim kanalı bulunmaktadır. Vatandaşlar ulaşmak için birçok iletişim kanalı kullanabilirler. Yüksek Seçim Kurulu çağrı merkezi gün içinde yüzlerce telefon almaktadır. Müşteri hizmetleri iletişim hattı, çağrı merkezi hattı ve genel merkez iletişim numarası bulunmaktadır. Bu iletişim kanallarından kolayca iletişim kurabilirsiniz.

YSK Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

Yüksek Seçim Kurulu vatandaşların ihtiyacına yönelik iletişim kanalları oluşturmuştur. Her türlü öneri, istek, sorularınızı kolayca cevaplaması için müşteri hizmetleri telefonunu kullanabilirsiniz. Yüksek Seçim Kurulu bazı zamanlarda yoğun bir telefon almaktadır ancak bazı zamanlarda çok fazla telefon almaz. Genel olarak orta derece yoğunluğu olan bir hattır.

0312 419 10 40
0312 419 10 48

YSK Genel Merkez İletişim Telefon Numarası

Yüksek Seçim Kurulu’na iletmek istediğiniz tüm öneri, şikayet, soru ve istekleriniz için Yüksek Seçim Kurulu iletişim numarasını arayabilirsiniz. Yüksek Seçim Kurulu bilgi sahibi olmak isteyen tüm vatandaşların isteklerini ve sorularını yanıtlamak zorundadır. Cevaplanması gereken tüm soruların cevaplanmasından sorumludur.

0312 419 10 39

YSK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Yüksek Seçim Kurumu vatandaşların daha iyi bilgi alabilmesi için birden fazla telefon hattı oluşturmuştur. Her bir hat ile müşterilere hizmet vermeyi amaçlamıştır.

444 99 75

Yorum yapın