YÖK Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası Direkt Bağlanma

Yükseköğretim Kurulu, kısaca YÖK olarak anılmaktadır. 1981 tarihinde çıkan eğitim yasasıyla kurulmuştur. Yükseköğretim Kurulu’nun temel amacı, üniversiteleri düzenlemek, denetlemek, yönetmek ve öğretimi planlamaktır. Genel anlamıyla Türkiye sınırları içinde tüm Yükseköğretim kurumlarını denetlemekle yükümlüdür. Yükseköğretim Kalite Kurulu, YÖK Akademi, Denklik, YÖK Doktora Bursları, YÖKSİS, Study, Yükseköğretim Dergisi, Engelli Öğrenci Komisyonu ve Akademi Kadın Çalışmaları Birimi gibi kurumlarla iş birliği içinde çalışmaktadır. Bu firmaların çalışmalarına destek vermektedir. Genel merkezi Ankara’dadır. Üstün başarı ödüllerini verir. Atama kriterlerini belirler. Tüm eğitim kurumlarını denetler. Tüm eğitim kurumları ile ilgili gidişatı, müfredatı, düzeni planlar, uygulama geçirir ve denetler. Her yıl üniversite izleme ve değerlendirme raporu çıkarır. Devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörlükleri de YÖK’e bağlı çalışmaktadır.

Yükseköğretim Kurulu birçok faaliyet yürütmektedir. Tüm soru, öneri, istek ve varsa şikayetleriniz için YÖK çağrı merkezi iletişim telefon numarasını arayabilirsiniz. YÖK sistemleri hakkında bilgi ve işlemleri hakkında tüm sorularınız için ise YÖK müşteri hizmetleri iletişim telefon numarasını arayabilirsiniz. Yükseköğretim Kurulu’nun yetkili şubelerine giderek işlemlerinizi kolayca yaptırabilirsiniz. Web sitesinde bulunan e-posta adresine mail atarak da kolayca iletişim sağlayabilirsiniz. Mesai saatleri içinde aranılan her zaman iletişim kurulabilir. Mesai saatleri dışında hizmet vermemektedir.

Yükseköğretim Kurulu Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

0850 470 09 65

Yükseköğretim Kurulu Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

0312 298 70 00

Arama Terimleri; YÖK müşteri temsilcisi, YÖK çağrı merkezi iletişim telefon numarası, YÖK müşteri hizmetleri iletişim numarası, YÖK irtibat numarası, YÖK telefon numarası, YÖK iletişim numarası, YÖK canlı destek

Yorum yapın