TOKİ İletişim Telefon Numarası

TOKİ, 1984 yılında kurulmuştur. Toplu Konut İdaresi’nin kısaltmasıdır. Kısa tabiriyle konut üretimi yapan bir kurumdur. Türkiye, nüfusu her geçen gün artan bir devlettir. Bu devlette çok sayıda aile barınmaya ihtiyaç duymaktadır. Kişi başına düşen asgari gelir yeterli olmadığı için de konut almak çok zor bir işlemdir. Bu nedenle kurulmuş olan TOKİ, ihtiyaçlara yanıt vermektedir. İlk kurulduğunda o dönemin Cumhurbaşkanı olan Turgut Özal tarafından verilen emir üzerine kurulmuştur. Başbakanlığa bağlı bir kuruluş olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kuruluş aşamasında birkaç sorun yaşadığı için tam olarak 1990 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Başta yoğun ilgi gören TOKİ, 1999 depreminden sonra daha yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştır. Çünkü sağlam yapının değeri anlaşılmıştır. Vatandaşlar sıfır ve kaliteli konutlarda yaşamak istemişlerdir. Hedef kitle, daha çok parası az olan ya da orta düzey gelirli olan ailelerdir. İlk başta amaç zaten dar gelirli aileler için konut sahibi olmanın yolu olmuştur. TOKİ ile ilgili sorularınız için TOKİ müşteri hizmetleri İletişim telefon numarasını arayabilirsiniz.

TOKİ, kısa zamanda birçok aileyi hayallerine kavuşturmuştur. Düşük ödemelerle konforlu bir yaşam sağladığı için de çok sayıda müşteri bulunmaktadır. TOKİ ile ilgili tüm öneri, şikayet, istek ve sorularınız için TOKİ çağrı merkezi iletişim telefon numarasını arayabilirsiniz. Aynı zamanda ev sahibi olmanın şartlarını ve tüm sorularınızın cevabını öğrenmek için TOKİ müşteri hizmetleri iletişim telefon numarasını arayabilirsiniz.

TOKİ Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

0312 565 20 00

Arama Terimleri; TOKİ müşteri hizmetleri iletişim telefon numarası, TOKİ çağrı merkezi iletişim telefon numarası, TOKİ canlı destek, TOKİ irtibat numarası, TOKİ telefon numarası, TOKİ müşteri temsilcisi, TOKİ şikayet hattı

Yorum yapın