Ticaret Bakanlığı İletişim Telefon Numarası

Ticaret Bakanlığı iletişim, telefon numarası bilgileri nelerdir? Türkiye Cumhuriyeti öncesinde ta Osmanlı İmparatorluğu, dünyaya hükmettiği dönem süresince ticari faaliyetlerin tam göbeğinde olmak için gerekli önlemleri almış ve doğu-batı ticaretini sağlamıştır. Uzun senelerce Avrasya ticaret yollarının denetimlerini ve kontrollerini sağlamıştır.

Ticaret Bakanlığı

Ekonomik bütünleşme evrelerinin derinleştiği, uluslararası düzeyde ticaret strateji ve yöntemlerinin fazlaca uygulandığı ve ihraç pazarlarındaki rekabetin arttığı dünyamızda, ihracat, üretim, yatırım, gümrük işleri politikalarının daha iyi bir operasyonlar ile yapılacak şekilde yürütülmesi zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Bu ihtiyaçlar kapsamında “Ekonomi Bakanlığı” ve “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı” 10 Temmuz 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile birleştirilmiş ve Ticaret Bakanlığı meydana gelmiştir.

Ekonomik gelişme ve toplumsal rahatlığa katkı sağlama amaçlarıyla, ihracatı ve girişimci şahısları destekleyecek şekilde ticari iş birliği ve rekabeti artırmak ve seri ve insanları odaklı politikalar oluşturmak misyonu ile hareket eden Ticaret Bakanlığı; aynı zamanda Ticaretin daha da rekabetçi, seri ve güvenli olması için ortam hazırlayarak sürdürebilir ekonomik büyümeye öncülük yapma vizyonunu benimsemektedir.

Günümüzde Cumhurbaşkanlığı kabine sistemi ilk Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan atanmıştır. Ruhsar Pekcan bundan önceki dönemlerde üç dönem boyunca Türkiye-Suriye İş Konseyi başkanlığını yürütmüş ve bunun yanı sıra Türkiye-Ürdün İş Konseyi başkanlığını yapmıştır. Birçok firmada önceki süreçlerde genel müdürlük, yönetim kurulu üyeliği ve CEO’luk yapan Ruhsar Pekcan aynı zamanda TOBB Kadın Girişimciler Kurulu başkan yardımcılığı yapmıştır. Ruhiye Pekcan İngilizce dilini bilmekte aynı zamanda da evli ve iki çocuk annesidir.

Ticaret Bakanlığı İletişim Telefon Numarası

Günümüzde Ruhiye Pekcan’ın bakanlık yapmış olduğu Ticaret bakanlığı iletişim numarası +90 312 204 75 00 şeklindedir. Aynı zamanda bildirim ve destek, yardım talepleriniz için [email protected] mail adresi üzerinden elektronik posta gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz tüm elektronik iletiler ve arayıp bildirim yaptığınız tüm talepler Ticaret Bakanlığınca titizlikle incelenmekte ve geri dönüşler sağlanmaktadır. Ticaret Bakanlığı resmi web sayfasına gitmek için buraya tıklayınız.

Ticaret Bakanlığı İletişim ve Bildirim

Ticaret Bakanlığı ile ilgili tüm bildirimlerinizi aşağıda yer alan telefon numarası üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan yorumlar kısmında bizlerle deneyimleriniz ve sorularınızı paylaşabilirsiniz. Sayfamızda yer alan diğer iletişim numaraları ve çağrı merkezi bilgileri için buraya tıklayınız.

Ticaret Bakanlığı İletişim Telefon Numarası+90 312 204 75 00

“Ticaret Bakanlığı İletişim Telefon Numarası” üzerine 2 yorum

  1. Nice kodum guncelenmedi 2008 bu tarafa nice kodum 141305 giyim eşyası tamiri ile gömlek imalatı gelinlik imalatı parakende satisi dış giyim imalatı yapıyorum gün elenmesine arz ederim lütfenn

    Cevapla
  2. Organizasyon paraslnl vermiyor cok acil yardımcı olun kiram 3aydlr vermedim 5 çocuğum var aç eminevi. sirket faiz yok dedi bunlar tefeci cok acil

    Cevapla

Yorum yapın