PTT Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü bilinen adıyla PTT Türkiye’ni ilk posta teşkilatıdır. Cumhuriyet öncesine dayanan kuruluşu sayesinde köklü bir posta örgütüdür.  Osmanlı halkının posta ihtiyaçlarını gidermek amacıyla 1840 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Aradan geçen 11 yıldan sonra ise Türkiye’de telgraf hizmeti başlamıştır. Cumhuriyetin kurulmasının ardından ilk olarak İçişleri Bakanlığına bağlanmıştır. Zaman içerisinde diğer bakanlıklara hizmet vermek amacıyla bağlı olduğu bakanlık değiştirilmiştir. Son olarak şu an Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı bulunmaktadır. İsmini ise 2000 yılında çıkarılan kanun ile Türkiye Cumhuriyeti Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü adını  Türkiye Cumhuriyeti Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) olarak değiştirilmiştir. Hizmetlerine aynı şekilde devam eden PTT kargo gönderim işleri, mektup, dilekçe ve benzeri olan posta işlerinde, fatura ödeme, trafik cezası yatırma, ücretli yollar için HGS alma ve yükleme gibi alanlarda hizmet vermektedir. Aklınıza takılan  her sorunuz için ise  PTT Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası bulunmaktadır. PTT’ye ait bu numarayı arayarak yetkililer tarafından size özel sorularınıza yanıt alabilir ve danışmak istediğiniz konuları danışabilirsiniz.

PTT Müşteri Çağrı Merkezi Numarasını arayarak istek, şikayet, bilgi alma ve öneri gibi alanlarda yetkililer ile görüşebilirsiniz. PTT müşterilerinin memnuniyetini düşünerek Çağrı merkezi için 7 gün 24 saat müşteri temsilciliği sayesinde her türlü konuda hizmet vermektedir.

PTT Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası: 444 1 788

Arama Terimleri: Posta ve Telgraf Teşkilatı Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası, PTT  Müşteri Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Yorum yapın