PTT Çağrı Merkezi Telefon Numarası

PTT çağrı merkezi telefon numarası bilgileri nelerdir? PTT müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılır? Özellikle Korona virüs destek ödemeleri ile birlikte bu sorular birçok kişi için fazlaca merak konusu olmuş bulunmaktadır. Bizlerde sizlerin isteklerini değerlendirerek PTT telefon numarası, PTT direkt bağlanma bilgileri ile ilgili yer alan makalemizi yazdık. Tüm bilgileri öğrenmek için makalemizi okuyabilirsiniz.

PTT

PTT denilince akla kuşkusuz sadece tek bir hizmet gelmemektedir. Lojistik, banka ve birçok birim ile hizmet veren PTT ülkemizde milyonlarca kişiye hitap etmektedir. 1840 yılında posta nezareti kurulması ile birlikte ortaya çıkan PTT 1855 yılında telgraf müdürlüğünü yürürlüğe koymuştur. 1871 yılında bu iki birim tek çatı altında toplanarak birleştirilmiştir. aradan geçen 30 yıldan sonra 1901 yılında PTT adeta bir devrim daha yaratarak havale işlemlerine yani para aktarma işlemlerine başlamıştır. 1939 yılında bu kurum Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığına bağlanmıştır. 1984 yılına geldiğinde ise Kamu İktisadi Kuruluşu statüsünde yer almıştır.

Aradan geçen zamanların ardından günümüzde 2013 tarihinde resmi gazetede yayımlanan yürürlük ile birlikte kuruluşa ait görevler yeniden düzenlenmiş olup Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak yeni bir ada kavuşmuştur. Peki PTT müşteri hizmetlerine nasıl bağlanılır? PTT telefon numarası bilgileri nedir? tüm bu bilgiler hemen aşağıda sizin için derlenmiştir.

PTT Çağrı Merkezi Telefon Numarası

PTT Türkiye’nin en köklü kurumlarının birisinden olmasının yanı sıra faaliyetleri ile birlikte de milyonlarca kişiye hitap etmektedir. Hal böyle olunca milyonlarca kişi PTT ile görüşme sağlamak için çağrı merkezleri aracını kullanmaya çalışmaktadır. PTT müşterileri ile birlikte iletişim kurmak için telefon numarası ve birtakım kanallar aracılığını kullanmaktadır. PTT çağrı merkezlerinde birçok kişiye istihdam sağlandığı gibi siz değerli müşterilerinin de sorularına cevap, sorunlarına çözüm bulunmaktadır. PTT çağrı merkezi telefon numarası 444 1 778 numaralı telefon numarası olmakla birlikte konuşma engelli ve işitme engelli kişiler için 0850 222 1 788 numaralı telefon numarasıdır.

PTT Şikayet Hattı

PTT ile ilgili bütün şikayetleriniz yetkililerce detaylı bir şekilde incelenmekte olup en kısa sürede sizlere geri dönüşler yapılmaktadır. Şikayetlerinizi dile getirmek için ise yapmanız gereken şey oldukça basit arkadaşlar. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak şikayet sistemine erişim sağlamanız mümkündür. Sayfamızda yer alan diğer firmaların bilgilerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

PTT Şikayet – Buraya Tıklayınız

Yorum yapın