Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Çağrı Merkezi İletişim Numarası Direkt Bağlanma

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, 1974 yılında yürürlüğe girmiştir. İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir birim statüsüne göre düzenlenen Nüfus Kanunu ile nüfus hizmetlerini tekrar düzenleme imkanlarını sağlamıştır. Ve nüfus idarelerini de denetleyip düzenlemiştir. Osmanlı döneminden bu yana faaliyet göstermektedir. Osmanlı döneminde bir katip belirlenmiştir. Bu katip nüfus yazımı işine girişmiştir. Ayrım yapmadan bütün kişilerin kaydını almıştır. Günümüz dijital ortamlarından çok uzak olsa da nüfus saptama açısından çok önemlidir. O zamanlar nüfus teskereleri dağıtılmıştır fakat bağlı bulunan bir kütük olmadığı için, bu teskereler işe yaramamıştır. Günümüzde nüfus ve vatandaşlık işlemleri daha toparlanmış bir haldedir. Problemleriniz için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri çağrı merkezi iletişim telefon numarasını arayabilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri birçok faaliyet yürütmektedir. En güncel olan faaliyeti yeni kimlik dağıtımıdır. 2016 yılında dağıtılmaya başlayan yeni kimlikler, 3 yıl içinde tüm vatandaşlara dağıtılması hedeflenmektedir. Ölüm işlemleri, evlenme işlemleri, doğum işlemleri, uluslararası aile cüzdanı, kayıt düzeltme gibi birçok nüfus hizmetleri verilmektedir. Bunun yanı sıra vatandaşlık ihtilafları, isim denklik belgesi, mavi kart uygulaması, çok vatandaşlık, doğumla Türk vatandaşlığının kazanılması, sonradan Türk vatandaşlığının kazanılması, Türk vatandaşlığının kaybedilmesi, vatandaşlık formları gibi vatandaşlık işlemleri yapılmaktadır. Her türlü istek, soru, şikayet ve önerileriniz için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri müşteri hizmetleri iletişim telefon numarasını arayabilirsiniz. Mesai saatleri içinde ne zaman isterseniz irtibat numaralarından iletişim kurabilirsiniz. İşlemler hakkında bilgi almak için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri çağrı merkezi iletişim telefon numarasını arayabilirsiniz.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

199

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

0312 591 21 00

Arama Terimleri; Nüfus ve Vatandaşlık İşleri müşteri hizmetleri iletişim numarası, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri müşteri hizmetleri, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri çağrı merkezi iletişim numarası, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri müşteri temsilcisi, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri canlı destek, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri irtibat numarası, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri iletişim numarası, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri şikayet hattı

Yorum yapın