Alo RTÜK şikayet hattı

RTÜK diğer adıyla Radyo ve Televizyon Üst Kurulu: 1994 yılında kurulmuştur. Kurulma amacı isminde geçen işleri yapan özel veya tüzel kurum veya kuruluşları denetlemek, kısıtlamak veya gerekirse kapatmaktır. Bu faaliyetlerine ek olarak ayrıca iletişim araçlarının kontrolü ve düzenlenmesi konusunda da faaliyet yürütmektedir.

 

RTÜK, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu özerk bir devlet kuruluşudur. Dokuz üyede oluşan kurulu, her iki yılda bir üyelerinin üçte birini yenilemek üzere belirlenir. Bu seçimleri Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekilleri yapmaktadır. Seçilen üyelerin görev süreleri toplamda altı yılı bulmaktadır. RTÜK üyelerinin her biri farklı partilerin gösterdiği adaylar arasından partilerin büyüklüğüne göre belirlenerek seçilmektedirler. Her partiyi temsilen partinin aldığı oy oranına göre sayısal karşılığı olacak şekilde RTÜK üyesi seçilir.

 

RTÜK’e ŞİKAYET

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu sadece kendi faaliyetleri gereği denetleme ve düzenleme faaliyetlerin yürüten bir kurum değildir. Olası şikayet ve ihbarları da dikkate alarak radyo ve televizyonların yayınlarını denetleme ve gerektiğinde ceza verme yetkisine haiz bir kurumdur. Şikayet ve ihbarların kısa sürede değerlendirilerek ilgili radyo ve televizyon kanaları hakkında karar vermek kurulun özen gösterdiğini hususlardandır. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun kendisine ait bir tüzüğü bulunmaktadır. Kurula iletilecek şikayet, eleştiri ve görüşler bu tüzük kapsamında değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna direk ulaşmak ve şikayette bulunmak için aranacak numara 444 1 178 nolu numaradır. Direk 178 nolu numarayı arayarak da RTÜK şikayet hattına ulaşabilirsiniz.

 

Direk müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım diye merak ediyorsanız eğer yukarıda verdiğimiz numaraları arayarak bilgi alabilir veya RTÜK’ün internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Direk müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım yazarak arama motorlarında araştırma yapabilirsiniz. RTÜK müşteri hizmetlerine direk ulaşma konusunda elde edeceğiniz bilgilere göre RTÜK müşteri hizmetleri ve şikayet hattını arayarak gereksiz yere zaman kaybetmeden, oyalanmadan ve yok yere mesai harcamadan ve harcatmadan müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için ayrıca farklı yöntemleri araştırabilir ve yönlendirme tuşlarını kullanarak direk ulaşma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 

“Alo RTÜK şikayet hattı” üzerine 2 yorum

  1. Vısat history,29.08.2019 saat23,45 yayınında Osmanlı paşalarına ve İslami figürlerine,aşağılayıcı görüntü ve rüşvet isnat eden sözlerle alenen tahkir ve aşağılamıştır,,izlenmesini ve gerekli cezanın verilmesini talep ederim,,

    Cevapla

Yorum yapın