Aliexpress Müşteri Hizmetleri İletişim Yolu Telefonuı

 

Aliexpress üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde müşterilerin karşılaşabileceği sorunlar ve bazı sıkıntılı durumların söz konusu olması halinde Aliexpress müşteri hizmetleri iletişim yolu ile yaşanan sorunlar,sıkıntılar, öneriler yada şikayet gibi konularda müşteri hizmetleri desteğinden yararlanmak mümkün olmaktadır.

 

Aliexpres diğer bir adıyla Alibaba Çinli bir çevirimiçi platformu olarak müşterilerine çeşitli alışveriş ortamı sunmaktadır. Site ortamında müşterilere hizmet sağlayan satıcı sitenin kendisi değildir. Site üzerinde satış gerçekleştirenler siteye üye olan tedarikçi şahıslardır. Gerçekleştirilen alışverişlerle alakalı olası herhangi bir şikayet veya problem yaşanması halinde öncelikle satıcı şahıs ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Aliexpress sitesi üyesi olan satıcıların tamamına yakını İngilizce dil bilgisine sahiptirler.

 

Aliexpress Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma İmkanı Bulunuyor Mu?

 

Aliexpress sitesi üzerinde gerçekleştirilen alışverişler sonrası siparişlerle alakalı olarak müşteri hizmetleri ile iletişim kurma yolu arayışı içinde bulunulması halinde karşılaşılan soruna satıcı şahıs aracılığı ile bir çözüm getirilemediği durumlarda Aliexpress müşteri hizmetlerine direk bağlanma talebi içinde bulunmak isteyen müşteriler Aliexpress sitesi müşteri hizmetlerine direk bağlanma işleminin gerçekleştirilebilmesi için yapılması gerekenler sırasıyla; karşılaşılmış olan problemler ile alakalı olarak gerçekleştirilmesi gereken ilk işlem Aliexpress hesabına giriş işlemini gerçekleştirmek olacaktır. Aliexpress hesabın üzerinden giriş işleminin gerçekleştirilmesinin ardından girilmiş olan sitenin ana sayfasının en alt bölümünde ve sağ tarafta yer alan müşteri hizmetleri başlığı görülmektedir. Bu başlığın bulunduğu üzerinden “İletişim” yazısı üzerine tıklama işlemi gerçekleştirilir.

 

Bu işlemin ardından ekrana gelen diyalog penceresi üzerinden “Bizim ajan bağlanın” seçeneğinin üzerine tıklama işlemi gerçekleştirilir.”Bizim ajan bağlanın” Türkçe çevirisi biraz hatalı bir şekilde gerçekleştiğinden dolayı böyle bir kelime kalıbı ortaya çıkmaktadır. Gerçekleştirilen tıklama işlemi sonrasında mevcudiyetini koruyan sorun ile alakalı olarak müşteri temsilcisi ile diyaloga girmek mümkün olmaktadır.

 

Böylece gerçekleştirilmiş olan alışverişler sonrasında karşılaşılan ve satıcı ile çözülemeyen sipariş ile alakalı sorunlar müşteri temsilcileri ile girilen diyalog sonrası çözüme kavuşabilir. Ancak unutulmaması gereken konu Aliexpress sitesinin satıcı bir nitelik taşımadığı konusudur. Bu nedenden ötürü mutlaka çözüm için iletişime geçilmesi gereken ilk şahıslar site üzerindeki ürün tedarikçisi olan ve ürünlerinin alım işlemi gerçekleştirilmiş olan satıcılar olmalıdır.

 

“Aliexpress Müşteri Hizmetleri İletişim Yolu Telefonuı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın